Když jsi se narodila, tak ty jediná jsi plakala a všichni se smáli. Žij tak, až jednou budeš umírat, aby všichni plakali a ty jsi se smála.

Květen 2012

Kam na školu..?

1. května 2012 v 20:08 | PrincesSNikkol |  →Můj život←
Před nějakou dobou jsme volili část svojí budoucnosti a pro ty, kteří teprve budou volit je tento článek. Někteří se rozhodovali podle svých zájmů, jiní podle peněz, kolik jim budoucí povolání dá a ti, kteří nevěděli, ale chtěli studovat, se hlásili na gymnázium.
Nejdřív něco ke gymnázium. Gymnázium je dobré pro lidi, kteří chtějí studovat později do hloubky psychologii, lékařství (veterinářství - ale pro to existují už střední školy), nebo snad chtějí být učitely. Každopádně se jedná o školu ke které potřebujete vysokou! Pokud na to máte, hlaste se, prosím, už kolem páté třídy, nebo trochu později. Od deváté třídy jde všechno hódně těžko. Třinec a Český Těšín (Slezsko) otevřely jejich gymply jenom dvě třídy, tudíž na každé gymnázium pouhá jedna třída. Naši nejchytřejší a šprti se hlásili na gymnázium, ale ani jeden spolužák nebyl přijat! Gymnázium se rozhodlo otevřít pouze jednu třídu z toho důvodu, že v minulé třídě polovina propadla.
Veterinářství - tohle lze studovat asi nejlíp na Tauferově střední veterinární škole, Kroměříž. Škola je nejen exkluzivní, ale také její okolí kouzlí. Trojkaři se na tuto školu dostávají na odvolání. Opravdu. A vedou si líp, než jedničkáři. Podle mě je veterinářství o citech, jak to kdo cítí. Těžko může někdo dělat veterinu, když je mu blbě u krve, nebo nemá cit ke zvířatům. Musíte umět chtít pomoc a zachránit, ale taky neplakat a být schopni. Nic těžšího si neumím představit. Avšak podle toho, co jsem slyšela o studentech této školy .. Dělat si srandu z mrtvého psa, no, já raději volím místo, kde je k mrtvých zvířatům úcta.
Další škola zaměřená na veterinářství - Střední zemědělská a veterinární škola, Lanškroun. Lanškroun je velmi klikatící město nacházející se v Pardubickém kraji. Osobně se mi líbí, ale je to podle stylu. Většina koňařů zná článek o ošetřovatelce, která týrala koně. Ale .. víte vy co? Se sestříhaného videa moc nepoznáte. I mě nazvali za tyrana zvířat z jediného důvodu. Můj pes strašně tahá a venku neposlouchá. Škubu vodítkem a pes často dostane po zadku, aby se choval slušně. Chci ho odnaučit špatného chování. Zarazil mě křik od dveří: "Chceš, abychom zavolali ochránce zvířat, ty krávo?!" Měla jsem sto chutí zařvat: "Zkus si udržet, ty pičo, amerického bígla!" Raději jsem zůstala zticha. Není to jediný příklad. A pokud vás kůň chce zabít a nejde to s ním po dobrém, půjde to po zlém. Mnoho lidí se zamyká v hale, aby vytrénovala tyto koně od špatných zvyků, protože kdykoliv může kolem projít nebo projet člověk, který ví velké SHIT a začít vyhrožovat ochránci zvířat.
S koňmi lze být i na střední, v dnešní době není ani těžké najít školu s maturitou, což je velmi dobré. Střední zemědělská škola, Český Těšín, to vyřešila velmi dobře. Otevřela dva obory zaměřené na chov koní, jeden s maturitou. Takže, kdo se necítí na maturu, může bez!
Frýdek - Místek a jeho škola s oborem kadeřnicí, přijímala pouze ty lepší. Většinou se na tento obor hlásí horší žáci, jelikož je bez matury, ale tento rok byl nejspíš obrovský zájem a z naší školy nepřijali ani jednu mojí spolužačku se čtyřkami.
Já volím podle zájmů - radím vám totéž, ale dávejte bacha, ať máte nějaké uplatnění a hlavně, prachy!