Když jsi se narodila, tak ty jediná jsi plakala a všichni se smáli. Žij tak, až jednou budeš umírat, aby všichni plakali a ty jsi se smála.

Červen 2010

Rozloučení se Simčou..

28. června 2010 v 20:49 | PrincesS Nikkol |  →Můj život←
Dne 27.6.2010 byla krutě vytržena ze světa naše spolužačka a kámoška Simako Pušáková. Když šla přes cestu se svou matkou a babičkou tak ji jedno auto chytlo zrcátkem a druhé srazilo a táhlo ještě nějakou dobu sebou. To bylo jen pro upřesnění.
Ještě nedávno měla Simča ve škole mega trapas.. všchni jsme se smáli a ona s námi, ještě nedávno jsme s ní mluvili a smáli se společně, hádali a vyměňovali si názory, slyšeli její povídku o Osvětimi.. o dívce, která spáchala sebevraždu.. vžili jsme se do kůže té dívky a ještě v pátek jsme ji viděli, jenže pro některé to bylo naposledy..
Plno z nás měli společně se Simčou spoustu plánů.. zajít na premiéru zatmění a lets dance 3 nebo strávit s ní prázdniny.
V jednu sekundu plánujete do budoucna spousty věcí a v tu další všechno zmizí jakoby to nikdy neexistovalo, jenže.. nejde zapomenout.. na Simču ne. Byla třeštidlo a neustále se smála.. všechno brala s úsměvem.. ano občas vybouchla, ae to my každý.
Někteří říkají, že by bylo lepší kdyby byla na vozíčku než mrtvá, ae jak by se cítila Simča..? Opravdu by to chtěla..?
Jak jsem se tu krutost dozvěděla já:
Jako vždy příjdu do školy a dozvím se spousty novinek.. Průdek má zlomenou ruku, řekla jsem si s úsměvem tp budeme dvojka!
Zvoní.
"Héj je to pravda, že Simonu zajelo auto..?" zahučel na mně Hušek.
"Cö?! Blbost!" To sotva Simča přežije všechno.
Ovšem jak jsem přišla do třídy už jsem tomu tak nevěřila.
"Simonu zajelo auto. Asi je v nemocnici.. musíme tam zavolat."
"Verčo nebreč.. je v nemocnici.. je to ok jasný? Neumřela."
Jenže přišla Iva.. brečela.
"Je to pravda.." vzlykala.
"Co..?"
"Umřela.." upřesnila Karolína.
A tak to bylo.. pak přišla Říhová a naše třídní.. všichni brečeli.
Vím jaké to asi muselo bít.. vytržení ze světa to samé se stalo, když mně uspávali do narkózy, jenže já jsem se probudila a ona už ne..
Simi slzy co jsme vyrojily jsou jenom pro tebe.. těch tísíce slziček bylo jen pro osobu tak jedinečnou jako jsi ty.., i když jsme tvé názory nechtěli slyšet tak teď by jsme za ně dali všechno.. máme tě rádi a nechtěl nikdo z nás aby tento svět opustil někdo tak mladý, kdo má život před sebou a plány nabité.. tolik jsme toho společně nestihli..


PrincesS Nikkol


Smrt

19. června 2010 v 15:54 | PrincesS Nikkol |  →Články týdne←
Smrt je velmi rozsáhlý pojem proto to shrnu obecně. Smrt je loučení navždy s milovanými. Někteří věří, že je nějaký posmrtný život. Staří Indiáni věřili, že nadále budeme žít ve vzpomínkách jiných. Např. takové náboženství buddhismu věří v to, že získáme jiné tělo a stane se z nás jiný tvor a duše bude žít pořád. Něco nemá logiku a něco má. Smrt je o životě, konci, náboženství a posmrtnosti - tohle k tomu prostě patří.
Jednou jsem zaslechla, že lidé co uctívají nějakého svého boha a věří v něj tak se jednoduše smrti bojí a ten bůh je jejich jistota a opora toho, že se budou mít v posmrtnosti dobře. S toho plyne, že jakýkoliv bůh existuje jen v hlavách lidí jako záchranný bod před strachem.
Pokud se podíváme do renesance uvidíme lidi, kterým je jedno co se stane v posmrtném životě, hlavně, že se se budou mít dobře tady na tomhle reálném světě. Naopak o něco později baroko se zase upnulo na boha a věřilo v něj. Ať se mají klidně zde špatně, protože v posmrtném životě se budou mít dobře. Kostely v baroku byly často nádherně zdobené zlatem aby to na obyč. lidi udělalo dojem, díky tomu lidé v boha hodně věřili. Všechno to zlato bylo blaho.
Podle mně nezáleží až tak na tom co teď děláme, ae spíše na tom jak umřeme. Mamka mi vždycky říkala, že když to příjde tak to příjde a nic bychom s tím dělat neměli, protože to k životu patří a je to naprosto přirozené a normální.

PrincesSNikkol


Angel Wings (náčrtky)

11. června 2010 v 17:13 | PrincesS Nikkol |  →Victoria Francés←


PrincesS Nikkol


Angel Wings

11. června 2010 v 17:12 | PrincesS Nikkol |  →Victoria Francés←

PrincesS Nikkol


Libérame (náčrtky)

11. června 2010 v 17:09 | PrincesS Nikkol |  →Victoria Francés←


PrincesS Nikkol


Libérame

11. června 2010 v 17:08 | PrincesS Nikkol |  →Victoria Francés←

 PrincesS Nikkol


Lágrimas de Piedra (náčrtky)

11. června 2010 v 17:06 | PrincesS Nikkol |  →Victoria Francés←

Lágrimas de Piedra

11. června 2010 v 17:02 →Victoria Francés←PrincesS Nikkol


Edice Volume 1

11. června 2010 v 17:00 | PrincesS Nikkol |  →Victoria Francés←


Kat balí někoho ze třídy - kdo si myslíte, že to je?

8. června 2010 v 16:22 | PrincesS Nikkol |  →Školní nowiny←
Takže.. jaksika byla u nás Kat a jukaly jsme na tu anketu koho si myslíte, že balí.
"Ten to není, ten taky ne, ten taky ne, ten určitě ne, ten taky ne a ten už taky ne, takže zbývá někdo jiný.. ze třídy."
"Um.. ze třídy?"
"Já jsem nic neřekla.:D"
"Ne vůbec, takže to dáme na blog."
"Já jsem nic neřekla.. :D"
Oks.. takže je to jasné.. Kat balí někoho ze třídy.. kdo to asi jé? :D
Sašo? Ty to prý víš! :D


PrincesS Nikkol