Když jsi se narodila, tak ty jediná jsi plakala a všichni se smáli. Žij tak, až jednou budeš umírat, aby všichni plakali a ty jsi se smála.

Prosinec 2009

Daň peklu-Holly Blacková

31. prosince 2009 v 16:05 | Nikkola |  →Knihy←
Daň peklu je opravdu úža knížka, kterou jsem nedávno dočetla. Je spíše děcka od 12 let, jelikož tam jsou hlášky typu: "Nebudu poslouchat tu děvku bez talentu!", ae i tak je to pro fantas magory jako jsem já. Kniha opsahuje elfy, plivníky, skřítky, víly.... je tam spoustu nadpřirozených bytostí a většinou je to tak jako vždycky: dobro proti zlu. Hlavní postava se jmenuje Kaye, je plivnice, ae myslí si, že je člověk. Potká úžasného elfa do kterého se zabouchne a zemře jí její nejlepší kámoška. Prostě svět pubertální holky co se dozví, že do světa lidí nepatří. Kniha má 236 stran a autorka se jmenuje Holly Blacková.Blacková Holly: Daň peklu

Takhle to vidí jiní:

Zdroj:http://tajemnebytosti.blog.cz/

Mohu říci , že mě velmi zaujal obal ale také sama autorka a velmi celý děj knihy. Fantasy příběh pro starší sá se říci. Holly Blacková mě velmi zaujala a chystám se přečíst více knížec od ní.
Daň peklu
Kniha Daň peklu vypráví
O šestnáctileté Kaye Fiserchové harcující se po světě se svojí matkou. Nemá přátele ale pouze nejlepší kamarádku Janet se kterou se dlouho neviděla. Po nějaké době se Kaye se svojí matkou vrací zpět ke své babičce , kde také žije Janet. Lidé si o Kaye vždy mysleli , že je divná. Nikdo ji nevěřil , že opravdu vidí víly, skřítky a elfy a má také zvláštní schopnosti. Kaye zažije velmi zajímavý příběh. Ten kdo stejně jako já je fanoušek fantasy si příde na své. V této knize nehledejte Eragona , Harryho Pottera a ani Pána Prstenů je to fantasy kde žijí víly a elfové!
Holly Blacková
Je to velmi zajímavá americká autorka , která píše fantasy. Napsala Daň peklu a jeho volné pokračování ( IRONSIDE) a fantasy román Valiant. Světovou proslulost si získala kniha Kronika rodu Spiderwicků kde spolupracovala s Tonym DiTerlizzem a vznikaly opravdu kásné ilustrace. Možná jste již slyšelely ale Kronika rodu Spiderwicků byla zfilmována a příde do kin na jaře toho to roku.


New moon-rodina Volturiových

30. prosince 2009 v 18:25 | Nikkola |  →Filmy←
Zrovna jsem tak přemýšlela nad Volturiovými, když mi cvrklo do nosu: Taky by mohli dát plakátek jenom Volturiových do nějakého časáku, hm... avšak ani jsem nemusela žádat, ségra přišla s novým bravem a totál úžasnou foteszkou Volturiových. Vzhledově mně ze začátku moc nepotěšili, ae ve filmu mně Aro velice rozesmál. Chtěla jsem si najít něco zajímavého hlavně o nich a našla jsem bezvadnou stránku:

Volturiovi celkově:Aro


Jako postava je narozen 1000 let př. Kr. , Aro se spolu s dalšími dvěma vůdci Volturi řadí mezi nejstarší upíry. V Itálii je jejich město-Volterra. Chrání ho, nepřipustí lov v jeho zdech a žádné nepříjemnosti uvnitř města.

Když se vás dotkne dokáže vidět každou myšlenku jakou jste si kdy pomysleli.
___

Bydliště:
Volterra (Itálie)

Záliby:
Sbírání unikátních upírů, poznávání nevšedních zářitků

Povolání:
Čtenář myšlenek, dohližitel nad upírskými pravidly, upír

Marcus


Bydliště:
Volterra (Itálie)

Záliby:
"Královská" rodina, být mesiáš a obránce Volterry

Povolání:
Čtenář lidských vztahů, upír

Měl manželku Didyme, která byla zničena v boji Arem. Poté je Marcus zahořklý a zlý. Vidí vztahy.

Caius


Caius má velmi bledou pokožku, která je skoro průsvitná. Je podobná cibulové slupce. Jeho vlasy jsou dlouhé na ramena, stejně bílé jako jeho pokožka. Když se pohybuje, vypadá to, jako kdyby se vznášel.

Rodinní příslušníci:
Vůdce Volturiových společně s Marcem a Arem.

Osobní historie:
Jeden ze tří upírů z Itálie, kteří žili, jak to Edward popsal, velmi vzdělaný a civilizovaný život. Carlisle na ně narazil, když sám pátral po pravdě ohledně jeho přirozenosti. Ti italští upíři se snažili Carlislea odnaučit "jeho averzi k přirozenému zdroji potravy," ale neuspěli. Jejich podoba byla namalována v několika Solimenových malbách.

Jako jediný z vůdců Volturiových Caius byl neústupný ohledně toho, že Belle nebude dovoleno opustit Itálii naživu. Když bylo zjištěno, že Edward plánoval Bellu přeměnit, Caius byl zklamaný, ale Aro ho ujistil, že se je znovu pokusí přesvědčit, aby se přidali k nim.


Jane


Jane byla přeměněna Arem.

Alec
Zdroj ve většině případů osobnosti.cz, ae byl použit i tento: www.twilightsaga.websnadno.cz

Můj názor: Někteří herci nepochopili svou roli nebo byl spíše špatně napsán scénář. Herec Ara Volturi říkal, že jeho postava je tak nebezpečná a zlá, jenže nebezpeční jsou tam všichni. Neřekla bych, že samotný Aro je zlý. Řekla bych, že je jen spravedlivý.
První věta co řekl herec Marcuse Volturi byla "Vycítí, když někdo uvažuje o zradě." No? Přece cítí vztahy a ne zradu! On jenom cítí jaký má kdo ke komu vztah a to je tak všechno. Pochopila jsem knihu snad správně, ne? Navíc Edward plánoval zradu tak jaktože ji náš milovaný Marcus nevycítil?
Herec Caiuse pochopil asi jediný svou postavu. "Caius je opravdu rozzlobený."
Jinak Dakota Fanning v roli Jane pochopila také vsou postavu, stejně jako herci Demetriho a Aleca. U herce Felixe jsem pochopila jeho slova jako, že je jeho postava nějak extra silná. Jenže on NEMÁ žádnou schopnost..!
Řekla bych, že chyba bude ve scénáři. Od každé s těch postav bude hrát klíčovou roli to jak "všechno vidí". Marcus je podle knihy hodný "policajt" za to Caius je zlý "policajt" a o všem rozhodne vždy spravedlivý Aro, který je někde mezi nimi.

 PrincesS Nikkol


Konec school aspoň na nějakou delší dobu...

22. prosince 2009 v 17:52 | Nikkola
The end School aspoň na nějakou delší dobu než dva dny :D. První dvě hoďky jsme se museli učit... teda dalo by se říct že pouze jednu, na těláku si každý užil led... ti co neměli brusle, na ledě dováděli různé pičoviny. Simona fotila a Gabina na bruslích neuměla, umíme si představit jak to dopadlo že jo? :D Verča nám předvedla totál úža placku, sletěla a pak si na břiše ještě sklouzla asi dva metry :D. Ke konci byla střídačka, synci na led a holky na čeják, který byl ovšem taky v klidu, protože jsme jenom opakovali velká písmena a polovinu hodiny jsme prokecali s účou. Holky si to však mohli dovolit, páč synci minule udělali toho míň jak my! A další čtyři hoďky? Půjčili jsme si rádio, poslouchali hudbu, hráli soutěže a někteří hráli flašku! :D Někdo měl Verči rozepnout rozpodek a zase ho zapnout-ÚKOL SPLNĚN :D, pak se synci dohadovali kdo ji rozepne podprdu než jim kone Verča vysvětlila, že má takovou tu sportovní :D Honza vyzkoušel, měla pravdu :D. Tomiczek sáhnul Katce na kozy.. a ještě tak opatrně :D spíše jedním prstem do nich šťouchl... DOSLOVA! :D Všichni s úsměvy na rtech opustili budovu školy.. :) a já jsem teďka u Katky a ochutnávám cukroví :D.

Děda usnul...Ferda zemřel...

22. prosince 2009 v 14:50 | Nikkola |  →Můj život←
Dne 20.prosince

Děda si koupil leguána, dal mu název Ferda a byl to už druhý leguán našeho dědy, ovšem ten první nevydržal ani 2 týdny. Ferda těžce onemocněl kvůli nějaké infekci, hrozně se trápil. Začalo to všechno tím, že přišel o ocas a pak neviděl na jedno oko, ta infekce zasáhla i nohy, jeden prst byl pryč. Křičela jsem na dědka: "Jdi k veterináři ať ho uspí, vždyť se trápí!!! Nepřežije to! Jdi s ním k veterináři!" ale děda ne: "Ne, nač utrácet peníze? Já si na jeho smrt počkám." dost mně to štvalo, ae byl to jeho leguán. Co bych asi tak mohla dělat?

Když jsem k nim jezdila tak jsem doufala, že už se netrápí, že spinká, ae leguán se pořád držel.

Posledně.. dne 19. prosince když jsem u nich byla, Ferda se nehýbal.. ležel jen tak klidně ve svém terárku, infekce postihla celou hlavu. "Babi, co je to s ním? On už umřel?" Ne neumřel, babina prý do něho šťouchla a on zvedl hlavu.

Další den ráno jsem si sedla k počítači, leguán ležel a vyhříval se na kameni. Děda se rozhodl pořádně si schrupnout.... slyšelo se jen chrápání, leguán se svalil k okraji kamene, svěsil hlavu a nehýbal se. Babina do něho šťouchla, nic... "On chcípl"oznámila nám babina. Ferda zemřel dne 20.prosince, kolem 11:14 hodin.

Který synek z naší třídy je nejhezčí?

22. prosince 2009 v 14:34 | Nikkola |  →Blbůstky←
Tak kterýpak? :D

svědomí, cesta, hudba, spřízněná duše a přátelé

22. prosince 2009 v 14:09 | Nikkola |  →Můj život←
Neustále se tam objevuje.. stále tam křičí, křičí a křičí.. chceš něco ukrást...náhodou se stane, že to uděláš, ae pak se ti v hlavě začne ozývat ta hudba. Pojebeš písemku.. zatajíš to.., ae ta hudba... je tam ta hudba. Víš co je to za hudbu? Proč se tak často objevuje? Je to svědomí a objevuje se díky tobě, nedělej to co nechceš a není správné a nikdy tu hudbu už neuslyšíš. Co tě přimělo k tomu dělat jiným zle, udělali ti něco sami? Ser na ně! Vyser se na všechno zlé.. a zavři oči... nesnaž se myslet na to zlé.. neposlouchej tu strašnou hudbu... zaposlouchej se do jiné.. lepší.. uvolni se.. Myslíš, že něco vyřeším brekem, křikem a krví? Jestli ano tak sis vybral blbou cestu, cestu ze které nejde sejít zpátky, ovšem i to má podmínku... s té cesty tě vyprovodí jedině tvá spřízněná duše.

Víš proč u mně neexistuje nejky kámoš? Protože nic takového není, jen si to málokdo uvědomí. Nejky kámoš je osoba bez chyb a existuje někdo takový? Ne neexistuje a nikdy existovat nebude. Lidé se vyměňují navzájem, lidé jsou něco co jsem nikdy nechtěla poznat, ae i tak to znám.

Víš k čemu jsou dobří přátelé? Jednou ti podají ruku, když se ti to šikne, jindy tě podkopnout a nejhorší ze všeho je, když se tví přátelé spolu navzájem znají, to většinou vede ke zradě všech, ke komu se otočit? Komu se vyplakat na rameno? O koho se opřít? Tak tedy jsou přátelé k něčemu? Možná je to společnost, kterou postrádáte.

Teď se už můžu jedině zeptat na jedinou věc: Existuje vůbec šťastný člověk?

School-která holka ze třídy je nejhezčí?

21. prosince 2009 v 17:55 | Nikkola |  →Blbůstky←
Která holka je nejhezčí? Můžou hodnotit nejen kluci, ae i holky.... :)

Naruto club

21. prosince 2009 v 14:26 | Nikkola |  →Můj život←
S kámoškama jsme vždycky bývaly maniaci do anime a hlavně naruta! Po čase jsme se rozhodli založit naruto club, chodili jsme občas se svíčkou pod schody tady v 3nci a pak jsme si založili naruto složky. Všechno bylo OK, Simona, Verča a já.. nejky kámošky forever! Slavili jsme narozeniny každé postvaičky Naruto.

Ovšem jednoho dne za námi přišla naše gothička Katka a říkala nám takové kecy o tom, že zná opravdovéj Naruto club kde všichni ti lidi vypadají jako ty postavičky anime, že se jim šílené podobáj, dala nám jejich icq a my jsme si s nimi dopisovaly.

Naruto club ten náš osobní začal zanikat... už jsme nechodily na srazy. Veronika byla upe vedle s toho Deidary. Celé dny se nemluvilo o ničem jiném než o naruto clubu... chtěla jsem tam jít já a Verča, jenže Sima v tom viděla problém. Okamžitě ji bylo jasný a byla o tom přesvědčena, že nás Kačena tahá za nos!

Pak Katka začala točit videa a říkala, že je to pro členy naruto clubu, řekla nám, že se tam dostaneme pokud splníme naruto zkoušky. Trénovali jsme jak urvané z řetězu, naučili jsme se spoustu věcí co jsme do onehdy neuměli.

Později nastaly nervy, naruto zkoušky-písemné... učili jsme se životopisy naruto postaviček abychom prošli. Kačena nás trénovala. Verča byla na nervy, později se nasrala na všechny synky díky neexistujícímu naruto clubu... vymazala si s mobilu kontakty na jakékoli synky... byla jako já úplně na hadry.

Daně se Naruto club začal líbit a přihlásila se.

Katka nám slibovala, že je brzo uvidíme a psala takové bláboly. Později jsem si uvědomila, že na icq píšou všichni z naruto clubu stejně jako Kačena! Přišlo mi to dost podezřelý, zavolala jsem Verči, že je to divný a ona mi řekla ať si s tím nelámu hlavu, tak jsem se na to vysrala.

Začala jsem se s Katkou kámošit a tehdy mi na stánku řekla krutou pravdu: "Nikola? Musím ti něco říct, ae pomlčíš u Veroniky a Dany, jo? Naruto club neexistuje." Bylo to šíleně kruté... musela jsem mlčet jako hrob pře Danou a Verčou.. připadala jsem si jako bych jim lhala, ae já jim lhala! Celý půl rok jsem nevěděla nic a potom další půl rok jsem lhala a věděla všechno!

Musela jsem to někomu říct... napadla mně Simona.... řekla jsem jí to a ona nevypadala jako by to bylo nějaké překvapení, ostatně bylo to až moc krásné na to aby to byla pravda. Pravda... Simona ovšem nedokázala udržet tajemství a hned to věděla Dana... řekla jsem Daně ať to neříká Veronice bo by to kecla Kačeně... nevěřila jsem jí.

Celou tu dobu jsme všichni Verču tahali za nos a pak? Kačena do toho všeho zatáhla kluka do kterého se zabouchla-Fojtíkovi! Měl mlčet!

Byly jsme v knihovně, když za náma přišla ubrečená Veronika s dopisem ve kterém stála pravda. Katka se jenom usmála tím jejím trapným úsměvem co dělá většinou, když si myslí, že je nejchytřejší a já nenalézala slov. Byl to konec našeho přátelství?

Na stanku jsme si odchytili Fojtíka a zdupali ho. Poznala jsem sestřenku.. teda myslím, že je to sestřenka od Katky a už nikdy nevěřila tomu co řekla Katka a už nikdy jsem nelhala Verči... jenom jednou, ae to bylo po té mánii a trvalo to asi tak týden.

S Verčou si už nerozumíme jako dřív, všichni zapomněli na náš osobní naruto club a na tuhle příhodu vzpomínali s úsměvem, jak jsme byli naivní.

PrincesS Nikkol


Stmívání/Twilight, Nový měsíc/New Moon

18. prosince 2009 v 19:21 | Nikkola |  →Filmy←

Stmívání/Twilight

Stmívání, Robert Pattinson, Kristen Stewart

Sedmnáctiletá Isabella "Bella" Swanová (Kristen Stewart) se stěhuje do deštěm zmáčeného městečka Forks,ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější místo - až do doby, kdy potká tajemného a velmi pohledného studenta místní školy Edwarda Cullena (Robert Pattinson), který obrátí její život vzhůru nohama. Do Bellina příjezdu totiž Edward a celá jeho rodina úspěšně tajili před obyvateli městečka Forks svou dlouhou upírskou historii.

Ale ani teď není nikdo v bezpečí, ani Bella, člověk, který je Edwardovi nejdražší a on by pro ni udělal cokoliv. Do městečka Forks se totiž blíží trio upírů (Victoria, James a Laurent)pro které je Bella pouze kořist.
Stmívání, Robert Pattinson, Kristen Stewart
Stmívání, Robert Pattinson
Stmívání, Robert Pattinson, Kristen Stewart
Stmívání, Robert Pattinson
Stmívání, Robert Pattinson, Kristen Stewart
Stmívání, Robert Pattinson, Kristen Stewart
Stmívání, Robert Pattinson, Kristen Stewart
Stmívání, Cam Gigandet, Edi Gathegi
Stmívání, Cam Gigandet, Edi Gathegi
Stmívání, Kristen Stewart, Cam Gigandet
Stmívání, Robert Pattinson, Cam Gigandet
Stmívání, Robert Pattinson

Můj názor: Film se mi hrozně líbil, jak seznámení (a to nesnáším slaďáky) tak i akce. Všechno bylo naprosto bezva, i když bych řekla, že Robert Pattinson se ani trochu nepodobá Edwardovi, za to Kristen se podobá dost Belle.


Nový měsíc/New moon


 Isabella ,,Bella'' Swanová slaví své 18-té narozeniny s jejím přítelem Edwardem a jeho upíří rodinou. Zatímco rozbaluje své dárky se řízne o balící papír. Ačkoli Cullenovi nepijí lidskou krev, tak Jasper neodolá a zaútočí na Bellu. Edward ji sice v tu chvíli zachrání, ale v domění, že je s ním ve stálém nebezpečí se s ní rozchází a odchází i se svou rodinou z Forks. Bella má velké deprese a trpí. Snaží se utěšit a hodně času tráví s rodinným přítelem Jacobem Blackem. Jacob se jí snaží pomoci. Bella brzy zjišťuje že, když se dostane do nebezpečných situací, tak slyší Edwardův hlas.

Začne vyhledávat nebezpečí jako je třeba jízda na motorce. Mezi tím Jacob zjišťuje, že legendy jeho předků nejsou jen staré strašidelné rodinné historky. Jacob a jeho kamarádi z kmene Quileutů jsou opravdoví vlkodlaci, kteří se v blízkosti upíra ve vlkodlaka opravdu promění, aby mohli svůj kmen chránit. Bella tajemství Jakoba a jeho smečky však brzy odhalí. Vlkodlaci musí Bellu chránit před Viktorií, která se vrátila, aby pomstila svého druha Jamese, kterého zabil Edward.

Vlkodlaci zabijí Laurenta, který se snaží zaútočit na Bellu, ale Victorie opět uprchne. Jednou, když chce Bella opět slyšet Edwardův hlas, zkouší skočit z vysokého útesu do vody. Chytne ji však silný proud a začne se topit a toto uvidí i ve své vidině do budoucnosti Edwardova sestra Alice. Alice předpokládá, že je Bella mrtvá a spěchá do Forks. Co však ve své vidině neviděla byl Jacob, který Bellu zachránil.

Alice totiž nevidí ve svých vizích do budoucnosti vlkodlaky. Po příjezdu domů Bella zjistí, že je u nich Alice. Chce se vrátit zpět, Bella ji však přemlouvá, aby pár dnů zůstala. Alice zjišťuje, že Bella je na tom mnohem hůř než si myslela a ještě ke všemu se ji pokoušeli zabít Laurent s Victorií a kamarádí se s vlkodlaky. Při návštěvě Belly Jacob zvedne telefon a řekne dotyčnému, že Charlie je na pohřbu a zavěsí. Alice s Bellou zjišťují, že telefonát byl od Edwarda, který si myslí, že se Bella při skoku z útesu zabila a že míří přímo do Itálie, kde se chce nechat zabít nejmocnější (královskou) rodinou upírů Volturiovými. Bella s Alicí se okamžitě rozhodnou vydat se za ním, aby se ho pokusily zachránit…
Nový Měsíc, Kristen Stewart, Robert Pattinson

Můj názor: Zaujali mně hlavně Volturiovi a momentky kdy se Belle v nebezpečí zjevoval Edward a kdy spadla do vody. Film měl i vtip a akci.

PrincesS NikkolVánoce.... hoho Merry Christmas and Happy New Year

18. prosince 2009 v 19:12 | Nikkola
Aojky lidiszky, nastala chvíle vánoční a tak by mně zajmalo co si na ně přejete. Já osobně si přeju hlavně knížky a manga. Také by mně zajímalo jak se na Vánoce těšíte a když už bude po vánocích tak mně zajímá co jste dostali za dárečky :). Tak šup do toho! :)

PrincesS Nikkol