Když jsi se narodila, tak ty jediná jsi plakala a všichni se smáli. Žij tak, až jednou budeš umírat, aby všichni plakali a ty jsi se smála.

Stáj HERMEX

7. října 2009 v 11:44 | PrincesS Nikkol |  →Můj život←
Ve stáji HERMEX jsem poprvé seděla na koni a ne na ledajakém, ae na Welle, krásná Apalloosa. Začínala jsem samozřejmě na ponících v Českém Těšína, ae přišlo stěhování a na poníky nebyl čas, všichni se změnili...všichni se chovali jinak a nikdo neznal už nováčky a pokročilejší jako jsem byla já. Sára byla něco jako moje průvodkyně světa koní a poníků, naučila mně základy, číštění a milovat Sultána. Nj ze začátku jsem jezdila na Berušce, Naomi, ae chtěla jsem jako ta druhá holka zkusit jet na Monice, tu jsem si mezi prvními oblíbila, jenže nikdy mně na ni nepustili. O Sultána jsem zpočátku neměla zájem, ae pak jsem ho chtěla mít jenom já-Sára mně na něm učila všechno a já mu děkuju za tu trpělivost, všecnno se zvrtlo, když ta holka co mi omezovala bít na Monice přestala na ni jezdit a chtěla jenom bít na Sultánovi, já se ho však nevzdala, protože jsem s ním byla delší dobu tak jsem s ním věděla si spíše rady jako ona.

Blížila se nějaká soutěž kde se do stáje nahrnulo spoustu lidí, ae ještě předtím byly zkoušky, chtěla jsem je vidět a tak jsme se společně se ségrou a kámošou zeptali jestli se můžeme dívat, vedoucí byl veselý člověk a povolil nám.

V den kdy se konala soutěž jsem kámošku co tam zabrouzdala se juknout ukázala stáje a taky ty kde nebyli poníci, ae koně, nevěděla jsem jestli se tam opravdu může, ae vzala jsem ji tam. Potom tam brali malé hříbátky, které měli být vypuštěné společně se Sultánem, schovali jsme se za hromádku sena, ae ti malí čertíci nás objevili a hned se k nám tulili (:'-D), když jsme se podívali na jejich vystoupení a byly u té ohrádky kde se proháněli, poznali nás, přiběhli k nám a na ty krásné hříbátka nikdy nezapomenu...

Taky si pamatuji na hlídaní malého hříbátka, které bylo velice veselé a my jsme si s ním hráli a hlídali aby neutekl, myslím, že to bylo hříbě Naomi, která mě kousla, když jsem se jí dotkla na bříško.

Přišla hrozná zpráva, že poníci se prodávají a já věděla tehdy, že ten den to bylo loučení se Sultánem, pohladila jsem ho a s brekem utekla od stájí...už jsem o nich neslyšela...jenom pár zmínek, ae chtěla jsem tam ještě nahlédnout...Sultána jsem několikrát jěště našla v jiných stájích, ae potom.. už ne...

Po dlouhé době jsem tam přišla, nevěděla jsem odkuď se tam vzali všechny ty děcka, vedoucí byl pěkně nasraný, nebyl to už ten milý a veselý člověk... Denda měla pravdu všichni se změnili, ae když jsme uviděli důvod tolika lidí, trenérů a jezdců, viděli jsme smutek... jednoho koně dávali do přepravky a někteří i plakali... slzy stékající po obličeji byly zřetelně vidět, spustila jsem v pláč i já, ségra a Denda, tehdy jsem řekla: "Nevím co se tady děje, ae mám takový pocit, že bychom měli odejít." odešli jsme a už nikdy se nevrátili, ae i ty krásné vzpomínky nám zůstanou navždy v srdci......

Z jízdou jsem chtěla pokračovat, babina objevila skvělou stáj, byly tam sice jen dva koně, ae já jsem tam prostě chtěla bít, první jízda byla na Welle(docela vysoká kobyla), vlastně jsme měli jenom chodit, ae spustil se pořádný slejvák a tak jsem na ni první den i klusala, protože jsme byli na procházce. Všichni se divili, že jsem už klusala na Welle. Ze začátku mi nic nešlo, ae po dvou letech jsem se naučila správně nasadit ohlávku a sedlo, vyčistit správně atd.., jenže stáj HERMEX byla více a více známejší a tak i přišlo více lidí a zákazníků.

Do stáje přišel nový kůň jménem Wicky Risk a tak jsem i já přivedla kámošku, vždycky jsem pěnila, když jsem neseděla na Welle a to se nikomu nelíbilo. Kámoška jezdila na Wicky, ségra na Harrym a já na Welle... všichni seděli tak jak měli, protože jsme tak i první den ve stáji HERMEX jeli na stéjném koni. Moje zuřivost se nikdy neuklidnila a já nikdy neodpustila těm co si sedli na Wellu kromě Darji(něco jako Sára, ae přeložily mně na jiný den).

Mým cílem je jezdit ve stáji HERMEX do 15ti let, zůčastnit se hubertovy jízda a pak chodit do stáje v Havířově, kde je hlavním cílem závodit.
Obrazek já a wella, za mnou Riana a Harry
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 adela adela | 21. ledna 2011 v 17:20 | Reagovat

pěkneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :-)  8-)  :-)  :-)  :-)

2 PrincesS Nikkol PrincesS Nikkol | 22. ledna 2011 v 9:02 | Reagovat

Moc děkuju!! :)I když se omlouvám za chyby.. teď jsem si to znova přečetla a uvědomila si kolik tam mám chyb.. :( bylo to už tak dávno.. :) teď je všechno jinak a řekla bych, že i lepší. :) Mimochodem taky děkuju za tvou návštěvu mého blogu... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama