Když jsi se narodila, tak ty jediná jsi plakala a všichni se smáli. Žij tak, až jednou budeš umírat, aby všichni plakali a ty jsi se smála.

Moje sestra Jodie-Jacqueline Wilsonová

5. října 2009 v 10:36 | PrincesS Nikkol |  →Knihy←

Moje sestra Jodie

Jacqueline Wilsonová
Moje sestra Jodie - Jacqueline Wilsonová Příběh o dívce jménem Jodie mně velice ze začátku zaulaj, ale ke konci mně spíše dojal.

Tuto knihu začala číst má kamarádka a ta ji později koupila mé sestře Rianě. Je zatím malá a taková kniha ji moc nebavila zezačátku navíc je tam napsané, že je to pro starší čtenářky a tak knihu předala mně ať si ji přečtu.

Autorka mluvila v 1.osobě a tak ten příběh byl tím dál více zajímavější. Vyprávěla ho mladší sestra Jodie jménem Pearle.Šlo o to, že chodili na školu ve které neuznávali lidi oblečené vzorně a taky šprty. Jodie se to nelíbilo a tak se od základu změnila, ve škole dělala problémy a všichni se ji báli.

Když jejich rodiče dostali skvělá místa na internátní škole vzali obě sestry sebou a ony tam měli studovat. Jodie se to vůbec nelíbilo, ae udělala to pro Pearl, která tam moc chtěla.

Jodie tam neměl nikdo rád, sice ve svojí třídě ji obdivovali kluci, ae neodvážili se ji oslovit. Ti kteří na druhou stranu jí oslovili byli okamžitě odmítnnuti a od té doby ji nadávali úplně všichni.

Pearl chtěla jednou navštívit velkou věž, ae když tam vstoupila tak si nebyla jistá jestli je to dobrý nápad. Jodie ji neposlouchala. Nakonec Pearl ale slíbila, že už tam nepůjde. Slib porušila.

Jednoho dne kdy byl ohňostroj, všichni spatřili ducha bílé paní o kterém mluvila Jodie a strašila tím malé děti v okně velké věže. Všichni křičeli a nemohli uvěřit vlastním očím, dokone i Pearl, které žerty od Jodie znala tak dobře, že prokoukla i tenhle. Jodie se potom zakřičela: "Nehte toho! Bílá paní neexistuje!" Nikdo ji neslyšel, ae když se snažila srhnout ze sebe prostěradlo, zavrávorala na svých vysocích podpatcích a zakopla. Padala a padala. Překřičela ten hluk tam dole. Když dopadla ležela tam bezmocně jako to malé mrtvé jeevčátko, které držela ještě před několika dny v ruce... chladné.. a .. bezmocné....

(Neřekla jsem ty nejzajímavější věci, takže doporučuju přečíst!)

PrincesS Nikkol

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kačka 333 kačka 333 | 1. prosince 2010 v 11:05 | Reagovat

já jsem tu knihu četla a příde mi užasná  ja se dokonce na konci rozbrečela. (těd je to moje nejoblíbenější kniha) :-)

2 PrincesS Nikkol PrincesS Nikkol | Web | 1. prosince 2010 v 14:20 | Reagovat

Jj taky jsem brečela a tahle kniha je první co chci číst podruhé. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama